fot. PAP/EPA

Szef MSW Francji: Zaostrzymy politykę w kwestii wydalania cudzoziemców skazanych za przestępstwa

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Francji, Gerald Darmanin, zapowiedział zaostrzenie działań na rzecz wydalania z kraju cudzoziemców skazanych za przestępstwa. W piątek i sobotę wydalono 30 takich osób – powiadomił przedstawiciel rządu na platformie X.

Wydaleni cudzoziemcy w wieku od 20 do 53 lat zostali skazani m.in. za nawoływanie do dżihadu, nielegalny pobyt, prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu, kradzieże, stręczycielstwo oraz przemoc domową.

Dzień po ataku nożownika na nauczyciela w szkole w Arras w październiku, dokonanego przez zradykalizowanego 20-letniego Rosjanina pochodzącego z Czeczenii, Gerald Darmanin wezwał do „systematycznego wydalania każdego cudzoziemca uznanego przez służby wywiadowcze za osobę niebezpieczną”.

Minister przyspieszył procedury wydalania islamistów z terytorium Francji również w związku z zagrożeniem terrorystycznym w związku z konfliktem w Strefie Gazy.

„Przesłanie dla Żydów: obetnę wam głowę” – napisał znajomy nożownika z Arras, 18-letni Dani M., który został aresztowany za propagowanie terroryzmu.

Mężczyzna zapowiadał uczestnictwo w dżihadzie oraz zabijanie mężczyzn, kobiet i dzieci – poinformował w sobotę dziennik „Le Figaro”.

Dani M. mieszkał przez dziesięć lat w Algierii, zanim w 2018 roku wrócił do Francji. Zamieszkał w Arras, w tej samej dzielnicy, z której pochodził nożownik. 18-latek uczęszczał na wieczorowe zajęcia w zespole szkół Gambetta w Arras, czyli miejscu pracy zamordowanego nauczyciela.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl