Trwają warsztaty dziennikarskie w Lublinie

Na Poczekajce u ojców kapucynów odbywają się warsztaty medialne z cyklu „Zrozumieć media”. Prowadzą je dziennikarze Radia Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

W trakcie spotkania młodzi mają okazję poznać zagrożenia związane z manipulacją telewizyjną, radiową oraz prasową. Dodatkowym atutem warsztatów są ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy mogą zobaczyć, na czym polega praca w telewizji, radiu i prasie.

O. Waldemar Grubka OFMCap, proboszcz parafii ojców kapucynów na Poczekajce podkreśla, że w wydarzeniu uczestniczą zarówno uczniowie szkół średnich, jak i zaproszeni studenci.

Są to warsztaty organizowane w naszej parafii już po raz drugi. Pierwsze miały miejsce na wiosnę. Cieszyły się one bardzo dużą popularnością wśród uczniów szkół średnich i pomyśleliśmy, że w październiku trzeba te warsztaty powtórzyć. Uczestnikami spotkania będą głównie uczniowie szkół średnich, jednak zaprosiliśmy dodatkowo studentów różnych kierunków, aby poprzez warsztaty dziennikarskie lepiej rozumieli, czym są media, w jaki sposób funkcjonują, jakimi prawami się rządzą oraz w jaki sposób podchodzą do różnych tematów. Jest to dobra szkoła dla tych, którzy myślą o dziennikarstwie. Jestem przekonany, że warsztaty będą bardzo udane – powiedział o. Waldemar Grubka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj