Trwają spotkania Rodziny Radia Maryja w Kanadzie

W miejscowości Mississauga w kanadyjskiej prowincji Ontario Rodzina Radia Maryja przeżywała w sobotę spotkanie wielkanocne. Polonię odwiedzili założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, a także o. Grzegorz Moj CSsR i o. Zbigniew Pieńkos CSsR. 

Uczestnicy sobotniego spotkania wzięli udział m.in. w pielgrzymce do Wilna na Kanadyjskich Kaszubach.

To wspaniałe, naprawdę wielkie przeżycie – mówił o spotkaniu o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Czuło się Łaskę Bożą, morze Łaski – podkreślił o. Dyrektor w rozmowie z Radiem Maryja.

– Śpiewy, gorliwa modlitwa. Kochani, to są naprawdę Boży ludzie. Wspaniali kapłani z różnych stron – chrystusowcy, oblaci, palotyni (…), franciszkanie z Montrealu (…). Jest tu ksiądz Janusz Błażejak, szef Konferencji Polskich Księży (na Wschodnią Kanadę), proboszcz największej polonijnej parafii świata. Ona jest właśnie w Mississauga, tuż przy Toronto – relacjonował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na spotkaniu obecny był także posługujący w Kanadzie o. Jacek Cydzik CSsR. Jak przypomniał, spotkania Rodziny Radia Maryja w Kanadzie będę odbywać się przez trzy kolejne dni.

– Dziś jest bankiet wielkanocny Radia Maryja. O godz. 2:30 po południu jest Msza św. w parafii św. Maksymiliana Kolbe, o 4:00 jest bankiet. Wcześniej, o godz. 10:30 rano będzie Msza św. odpustowa u Miłosierdzia Bożego. To wielkie uroczystości. Przewodniczy im JE ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. (…) W kolejnych dniach mamy tutaj zaplanowane spotkania z o. Dyrektorem. (…) W poniedziałek zapraszam do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbe, tutaj w Mississauga – na 19.00 na Mszę św. i na spotkanie z o. Dyrektorem Tadeuszem Rydzykiem CSsR. (…) We wtorek zapraszamy do Brampton do parafii św. Eugeniusza de Mazenod. To jest ten nowy kościół z pięknym pomnikiem św. Jana Pawła II. Tam o 19.00 Msza św. i spotkanie, także z o. Dyrektorem i o. Grzegorzem (…). W środę rano o godz. 9.30 (…) będziemy mieli tę wielką radość odprawienia Mszy św. dla Państwa, szczególnie dla mieszkańców Domu Kopernika i tych wszystkich, którzy się tam gromadzą. Dom Kopernika przy Roncesvalles Avenue (Toronto). Gorąco na te spotkania zapraszamy – powiedział o. Jacek Cydzik CSsR.

Miejscowość Wilno jest położona w hrabstwie Renfrew w prowincji Ontario. Założona w 1858 roku przez imigrantów z Kaszub jest najstarszą polską osadą w Kanadzie.

RIRM

drukuj