Trwają prace nad ustawą zwalczającą doping w sporcie

W Sejmie trwają prace nad ustawą zwalczającą doping w sporcie. Zakłada ona m.in. powołanie Polskiej Agencji Antydopingowej z własnym pionem śledczym.

W myśl proponowanych regulacji sprawy o doping mają być rozstrzygane przez utworzony przy agencji Panel Dyscyplinarny. Do tej pory orzecznictwem w tych sprawach zajmowały się polskie związki sportowe.

Przede wszystkim chcemy eliminować ze sportu oszustów – podkreślił w rozmowie z naszym reporterem minister sportu i turystyki Witold Bańka.

– Każdy zawodnik, który odważy się wziąć doping to człowiek, który hańbi swoje dobre imię. Oszukuje kibiców, swoich towarzyszy walki w sporcie. Zależy nam na tym, żeby takie przypadki eliminować. Z jednej strony może być tak, że tych przypadków dopingu będzie mniej, bo sportowcy będą się bali oszukiwać, ale może też być tak, że tych przypadków może być dużo więcej, bo wykrywalność będzie większa. Paradoksalnie to też dobrze, bo będziemy mogli eliminować ludzi, którzy nas oszukują – zaznaczył Witold Bańka.

POLADA zastąpi dotychczas funkcjonującą Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Nowa forma organizacyjna i prawna ma umożliwić uzyskanie dodatkowych środków na walkę z dopingiem. Agencja będzie ściśle współpracować m.in. z policją i prokuraturą.

Rządowy projekt ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie został ostatnio skierowany przez Sejm do dalszych prac w komisji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl