fot. flickr.com

Trwają obrady Grupy Bilderberg

W Austrii trwają obrady Grupy Bilderberg. Uczestnicy, co roku spotykają się za zamkniętymi drzwiami. W rozmowach bierze udział 140 wpływowych osób ze świata polityki i gospodarki z 22 krajów.

Wśród uczestników obrad pojawili się m.in. belgijski premier, stojący na czele eurogrupy, holenderski minister finansów, sekretarz generalny NATO i brytyjski minister finansów. Z USA przybył specjalny wysłannik ds. koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu i były szef CIA.

Wśród gości jest też żona Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego Anne Applebaum, która jako jedyna reprezentuje Polskę – poinformowała jedna ze stacji telewizyjnych.

Według „The Irish Times” rozmowy mają dotyczyć sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i technologii, zagrożenia bronią chemiczną, bieżących spraw gospodarczych, strategii europejskiej, globalizacji, Grecji, Bliskiego Wschodu, NATO, Rosji, terroryzmu oraz USA i amerykańskich wyborów.

To spotkanie organizuje masoneria, a o decyzjach, które tam zapadną, świat dowie się po pewnym czasie – mówi dr Stanisław Krajski, publicysta.

– Na pewno będzie coraz większy kryzys, być może wielki krach – rozpad gospodarki. Natomiast jest to też kwestia rozmów z Rosją na temat nie tylko Ukrainy. Myślę, że rozmawiają na temat nowej Jałty. Tego dowiemy się w najbliższej przyszłości. To jest masoneria – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Organizuje to Rockefeller, Brzeziński – masoneria rytu szkockiego. Ona zaprasza, natomiast na spotkaniu są reprezentanci różnych masonerii, chociażby rytu francuskiego oraz ci, którzy są ważni w tym świecie, z którymi masoneria uzgadnia taktykę – powiedział dr Stanisław Krajski.

Krytycy nazywają grupę tajnym gremium rządzącym światem, a sami „bilderbergowie” twierdzą, że spotykają się po prostu prywatnie, by dyskutować o najważniejszych sprawach świata. Krytycy podnoszą zaś, że Grupa Bilderberg to koteria propagatorów nieskrępowanego neoliberalizmu i globalizacji.

RIRM

drukuj