fot. PAP/Mykola Kalyeniak

Trwa wojna na Ukrainie. Rosjanie ostrzeliwują kolejne cele cywilne

Im więcej strat poniosą okupanci, tym szybciej będziemy mogli wyzwolić nasz kraj – mówi prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Tymczasem Rosjanie ostrzeliwują kolejne cele cywilne.

13 osób zginęło w ostrzale dwóch miejscowości w obwodzie dniepropietrowskim.

– Siły zbrojne Ukrainy, nasz wywiad i nasze organy ścigania nie pozostawią bez odpowiedzi dzisiejszego rosyjskiego ostrzału regionu dniepropietrowskiego – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Sześć osób zginęło w rosyjskim ostrzale Bachmutu w obwodzie donieckim.

„Co najmniej sześciu zabitych i trzech rannych – to konsekwencje dzisiejszego ostrzału Bachmutu. Około godziny 11.40 Rosjanie otworzyli ogień do miasta z dział przeciwlotniczych. Cios nadszedł ponownie na dzielnicę mieszkalną. Według wstępnych szacunków zniszczeniu uległo dwanaście domów, cztery z nich spłonęły” – poinformował Pawło Kyryłenko, szef władz obwodowych.

To, kiedy rosyjski ostrzał zwykłych obywateli Ukrainy dobiegnie końca, zależy w dużej mierze od społeczności międzynarodowej i wsparcia – przede wszystkim w zakresie dostaw sprzętu wojskowego, jakie dostarczą kraje Zachodu.

– To jest pytanie, o które wszyscy się martwią: kiedy wojna się skończy? Jedni mówią miesiące, inni rok, inni nawet więcej, ale tak naprawdę kwestia czasu zależy bezpośrednio od kwestii strat poniesionych przez Rosję. Im więcej strat ponoszą okupanci, tym szybciej będziemy mogli wyzwolić naszą ziemię i zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. O tym powinien pomyśleć każdy, kto broni naszego państwa i pomaga Ukrainie – jak wyrządzić okupantom jak największe straty. Jeśli prawie 43 tysiące zabitych rosyjskich żołnierzy nie przekonuje rosyjskich przywódców, że muszą szukać wyjścia z wojny, to musimy walczyć więcej, z większymi wynikami, aby ich przekonać – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Tymczasem zagraniczni kredytobiorcy zgodzili się zawiesić spłaty zewnętrznego zadłużenia Ukrainy do 2024 roku, co oznacza dla Kijowa oszczędność rzędu sześciu miliardów dolarów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl