fot. twitter.com/Jaroslaw_Gowin

Trwa spotkanie wicepremiera J. Gowina z samorządowcami

W resorcie rozwoju trwa spotkanie wicepremiera Jarosława Gowina z samorządowcami. Minister rozwoju, pracy i technologii wysłucha ich postulatów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 .

Rozmowy odbywają się trybie zdalnym. W spotkaniu z przedstawicielami rządu udział biorą m. in. członkowie Związku Powiatów Polskich oraz Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. W zarządzie UMP zasiadają prezydenci Białegostoku, Szczecina, Gdańska, Poznania oraz Lublina. Do rozmów zaproszono także Unię Miasteczek Polskich zrzeszającą małe miasta i gminy miejskie oraz wiejsko-miejskie.

W sumie mamy 10 postulatów. Jest wśród nich konieczność wsparcia w uzupełnieniu personelu w ośrodkach zdrowa – mówił Grzegorz Cichy, szef Unii Miasteczek Polskich, burmistrz gminy i miasta Proszowice.

– Głównie chodzi nam przede wszystkim o finanse w jednostkach samorządu terytorialnego. Mamy problemy ze zrównoważeniem budżetów na 2021 rok. Podobnie mamy problemy z finansowaniem wkładu własnego do inwestycji gminnych, które są dofinansowane z programów rządowych lub unijnych. Jest oczywiście fundusz inwestycji lokalnych, ale całość kwot, jeśli ktoś realizuje duże dofinansowanie unijne, robi się problematyczna w zamknięciu wydatków bieżących, majątkowych w budżetach tegorocznych i przyszłorocznych – podkreślił Grzegorz Cichy.

Ministerstwo Rozwoju od dłuższego czasu prowadzi konsultacje z poszczególnymi branżami, które zostały dotknięte obostrzeniami wprowadzonymi w związku z koronawirusem. Do stołu zaproszono m. in. branże fitness oraz meblarską.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl