fot. Karolina Sabaj

Trwa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego

W Strasburgu trwa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Pracownicy delegowani, antydumping i przyszłość Europy – to tylko niektóre z tematów tego tygodnia prac europosłów.

Unia Europejska jest coraz bliżej wprowadzenia zmian dotyczących unijnej dyrektywy ws. delegowania pracowników. Brakuje jedynie zielonego światła ze strony Parlamentu. Choć wszystko wskazuje na to, że takowe się dziś pojawi.  Poparcie dla tego kontrowersyjnego projektu wyraża bowiem zdecydowana większość krajów członkowskich. Przeciw jest tylko Polska i Węgry.

W ocenie naszego rządu nowe regulacje uderzą w polskie firmy. Poza tym dziś odbędzie się także debata nad projektem przepisów, które mają na celu skuteczniejsze przeciwdziałanie dumpingowi środowiskowemu i społecznemu. Z kolei jutro rano odbędzie się debata plenarna o przyszłości Europy z udziałem premiera Luksemburga. Będzie to już szósta debata z udziałem przywódcy jednego z państw członkowskich.

Wśród pozostałych tematów europosłowie zajmą się przyszłością unijnej polityki rolnej i kwestią przywrócenia zaufania do strefy Schengen.

TV Trwam News/RIRM

drukuj