fot. PAP/Marcin Obara

Trwa ostatnie posiedzenie Sejmu starej kadencji

Sprawozdanie komisji śledczej ds. Amber Gold oraz projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – to niektóre z tematów posiedzenia Sejmu. Wznowiono ostatnie posiedzeniu Sejmu starej kadencji.

Posiedzenie Sejmu ma potrwać do jutra. Zgodnie z wrześniową decyzją prezydium Sejmu, rozpoczęte 11 września ostatnie posiedzenie izby tej kadencji zostało przerwane. Zostało to wówczas uzasadnione krótką kampanią wyborczą i prośbami posłów, żeby mogli jechać do okręgów. Wniosek o przerwę zgłosił klub PiS. Jeszcze we wrześniu posłowie opozycji zarzucali, że przerwanie posiedzenia to złamanie obyczaju.

Wszystko odbywa się zgodnie z prawem – odpowiada poseł Marek Ast, szef sejmowej Komisji Ustawodawczej.

Kadencja Sejmu i Senatu ciągle trwa. Tego rodzaju wątpliwości to podważanie zasad demokracji, demokratycznego państwa prawa. Przypomnę, że posiedzenie Sejmu zostało przerwane i właśnie dzisiaj nastąpiła kontynuacja. Realizujemy ten porządek obrad, który został przyjęty przez prezydium Sejmu jeszcze we wrześniu – wskazuje Marek Ast.

Posłowie zajmą się m.in. zmianą w Kodeksie karnym dotyczącą kar za nielegalne adopcje. Autorem projektu w tej sprawie jest resort sprawiedliwości.

Projekt zakłada, że kary będą ponosiły nie tylko osoby zajmujące się organizowaniem adopcji dla osiągnięcia korzyści majątkowej, ale i osoby mające władzę rodzicielską nad dzieckiem oraz te, które je nielegalnie adoptują. Posłowie mają też przeprowadzić pierwsze czytanie projektu ustawy inicjatywy „Stop Pedofilii”. Jego celem ma być „zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl