fot. https://www.ohp.pl/

Trwa „opiłowywanie” katolików. Duszpasterstwo Krajowe Ochotniczych Hufców Pracy zostało zlikwidowane

Nowy komendant Ochotniczych Hufców Pracy, Jerzy Budzyn, zdecydował o likwidacji Duszpasterstwa Krajowego OHP – poinformował o tym w Radiu Maryja ks. Łukasz Skarżyński, były kapelan Ochotniczych Hufców Pracy w województwie kujawsko-pomorskim.

Krajowy duszpasterz OHP, ks. prał. Jarosław Sroka, został zwolniony z dniem 31 stycznia br. po 18 latach posługi. Wskutek tej decyzji przestało istnieć duszpasterstwo OHP, które działało przez 33 lata – wyjaśnił ks. Łukasz Skarżyński, były kapelan Ochotniczych Hufców Pracy w województwie kujawsko-pomorskim.

Duchowny zaznaczył, że nie przedstawiono konkretnych powodów, a wskazywana w mediach rzekoma kwestia finansowa została – w ocenie kapłana –  sztucznie napompowana.

– Faktycznie byliśmy jako kapelani zatrudnieni – uwaga – na jedną czwartą etatu. Ja otrzymywałem bodaj 704 złote miesięcznie netto, więc to są pieniążki, które pewnie służyły mi, żeby nalać paliwo do samochodu i dojechać do moich podopiecznych, więc wydaje mi się, że to jest sztucznie napompowane, bo problem finansowy – patrząc na skalę środków, które ma OHP i w ogóle patrząc na środki, którymi dysponujemy – to bardzo znikoma suma. Myślę, że tutaj chodzi o sprawy ideologiczne. Słuchając narracji, która jest obecnie w mediach, mamy obawę (chociaż tego nie usłyszeliśmy), że po prostu nie wpisujemy się w ideał wychowania, który ma być proponowany młodzieży – zwracał uwagę ks. Łukasz Skarżyński.

Były kapelan OHP w województwie kujawsko-pomorskim wskazał, że działania duszpasterzy realizowane były równolegle z wychowaniem młodzieży przez pedagogów i psychologów.

W ich ramach organizowane były wydarzenia religijne i kulturalne. Młodzi ludzie byli też angażowani w akcje charytatywne.

Ks. Łukasz Skarżyński w imieniu duszpasterzy wyraził gotowość do służby bez wynagrodzeń, bez zatrudnienia. Nasza praca jest potrzebna i wartościowa – zaznaczył kapłan.

OHP to państwowa instytucja rynku pracy wyspecjalizowana w działaniach na rzecz młodzieży, w szczególności tej zagrożonej wykluczeniem społecznym.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl