Obraz autorstwa Freepik

Trwa nabór wniosków do II edycji programu „Ciepłe Mieszkanie”

Od dziś można składać wnioski o środki w ramach II edycji programu „Ciepłe Mieszkanie”. Program adresowany jest do właścicieli mieszkań w domach wielorodzinnych, najemców lokali komunalnych oraz wspólnot mieszkaniowych od trzech do siedmiu lokali.

W ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” można otrzymać dotacje do wymiany kopciuchów i ocieplenia budynków. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Ireneusz Stachowiak, zwrócił uwagę, że wnioski można składać za pośrednictwem gminy.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest to, że gmina składa wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i zabezpiecza środki dla swoich mieszkańców. Jeżeli w tym programie gmina złoży wniosek, to mieszkaniec może złożyć wniosek do gminy, wtedy to gmina fizycznie wypłaca te środki, czyli zajmuje się realizacją tego projektu. Przed przystąpieniem trzeba sprawdzić, czy gmina realizuje taki program, czy zgłosiła się do naboru – wyjaśnił Ireneusz Stachowiak.

Dzięki programowi „Ciepłe mieszkanie” można będzie wymienić m.in. przestarzałe, wysokoemisyjne piece na kotły gazowe, kotły na pellet drzewny, ogrzewanie elektryczne, pompy ciepła. Dofinansowywana jest również wymiana okien i drzwi, a także modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Budżet programu „Ciepłe Mieszkanie” to 1,75 miliarda złotych. Nabór potrwa do końca stycznia przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl