Trwa Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

Trwa 14. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” Jej organizatorem jest m.in. Państwowy Instytut Badawczy NASK. Konferencja odbywa się w sieci. Wydarzenie zainaugurował minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Eksperci wskazują, że podczas pandemii wzrosła liczba niebezpiecznych stron i treści w internecie.

Minister Marek Zagórski zaznaczył, że celem konferencji jest m.in. szukanie rozwiązań, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo młodych użytkowników sieci.

– Chcemy, aby nasze dzieci były bezpieczne i wiemy jednocześnie, że sytuacja pandemii spowodowała, że musimy spojrzeć na to jeszcze wyraźniej, mocniej i kompleksowo. Musimy podjąć działania, które spowodują, że ta obecność w sieci, chociażby w trakcie zdalnej edukacji,  będzie racjonalna, bezpieczna i  kompleksowa. Pandemia pokazała nam, jak wiele jest do zrobienia. Od tego poziomu świadomości podstawowej zasad cyberhigieny, ale także poprzez bezpieczeństwo narzędzi informatycznych wykorzystywanych w procesie zdalnej edukacji – powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

14. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” potrwa do 2 października.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie saferinternet.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl