fot. PAP/Paweł Supernak

Cyfryzacja filarem rządowego „Nowego Ładu”

Cyfryzacja będzie jednym z elementów „Nowego Ładu”, jaki zapowiedział rząd. Informację w tej sprawie przekazał premier Mateusz Morawiecki, który w piątek brał udział w posiedzeniu Rady ds. Cyfryzacji.

– Wdrożyliśmy w krótkim czasie elektroniczne recepty, elektroniczne zwolnienia, elektroniczne skierowania, elektroniczne PIT-y. To wszystko to tylko niektóre elementy cyfryzacji naszego kraju. Dzisiaj elektroniczne wnioski towarzyszą nam na każdym etapie naszego życia. Możemy przez nie zgłosić narodziny dziecka, złożyć wniosek o „500 plus” – wskazywał Mateusz Morawiecki.

– Nowoczesny biznes korzysta z nowoczesnych rozwiązań. I naszą ambicją jest również to, żeby administracja nie odstawała cyfrowo od osiągnięć naszych przedsiębiorców. Będzie temu służył program „Wspólna Infrastruktura Informatyczna Państwa”, a w nim: Strumieniowa Rządowa Chmura Obliczeniowa, Rządowy Klaster Bezpieczeństwa czy Platforma Innowacji i Administracji – wymieniał premier.

– Czeka nas okres ambitnych inwestycji informatycznych i cyfrowych. Cyfryzacja będzie z całą pewnością jednym z podstawowych filarów „Nowego Polskiego Ładu”, który w najbliższych kilku tygodniach chcemy przedstawić – zaznaczył szef rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl