Tragiczny bilans mordów tzw. Państwa Islamskiego

Trzy tysiące siedemset siedem osób zostało brutalnie zamordowanych przez dżihadystów w Syrii – od czasu proklamowania przez Państwo Islamskie kalifatu w czerwcu 2014 roku. Takie dane podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Oprawcy zadawali śmierć swoim ofiarom przez strzały w  głowę, ścięcie głowy, ukamienowanie lub wyrzucając z górnych pięter wysokich budynków. Wśród ofiar jest 77 dzieci i 106 kobiet.

 Dżihadyści z IS zabili również 255 więźniów należących do innych organizacji islamskich, m.in. związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusra oraz kurdyjskiej milicji Ludowych Jednostek Samoobrony.

Ponadto zgładzili 1024 jeńców spośród żołnierzy wojsk prezydenta Baszara el-Asada. Dlatego mieszkańcy miast Syrii, w których jest najbardziej niebezpiecznie uciekają w inne rejony. Boją się o przyszłość swoją i swoich bliskich. Syryjczycy z miejscowości Idlib przybyli wczoraj do Damaszku.

IS poddało również egzekucji 420 własnych bojowników jako rzekomych szpiegów walczącej z Państwem Islamskim międzynarodowej koalicji pod przewodem Stanów Zjednoczonych lub jako dezerterów, którzy próbowali porzucić szeregi wojsk IS.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl