Europol: Europa zagrożona atakiem terrorystycznym

Europejski Urząd Policji ostrzega przed poważnym zagrożeniem atakiem terrorystycznym w Europie. Szef Europolu Rob Wainwright, podkreśla, że zamachy terrorystyczne w Paryżu były deklaracją dżihadystów, którzy chcą rozszerzyć swój terror na cały kontynent.

Szef policyjnej agencji Unii Europejskiej podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim powiedział, że jest to największe zagrożenie terrorystyczne w Europie od 10 lat.

Gen. Roman Polko, były szef jednostki wojskowej GROM, podkreśla, że w Polsce nie ma systemu a także rozwiązań prawnych, które pozwalałyby adekwatnie odpowiedzieć na tego typu zagrożenia. Ekspert zwrócił uwagę, że nasze służby przez długi czas koncentrowały się na rozgrywkach miedzy sobą.

Trzeba patrzeć na te zagrożenia, które są,  na możliwość uderzenia wielopunktowego i trzeba zastanowić się, jak zbudować system, jak wdrożyć ustawę antyterrorystyczną, której do tej pory jeszcze nie ma, jak wykorzystać ten potencjał, którym dysponujemy, chociażby siły specjalne, po to, żeby na wypadek kryzysu użyć wszystkich narzędzi, jakie są w dyspozycji państwa – mówi gen. Roman Polko.

13 listopada w Paryżu dżihadyści z IS przeprowadzili serię ataków, w wyniku których zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych.

W związku z tymi tragicznymi wydarzeniami jutro odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych państw UE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl