fot. facebook.com

Toruń: zakończyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM

Mszą św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zakończyła się w niedzielę w Toruniu Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W trzydniowych obradach uczestniczyło ponad 150 osób z całej Polski. Wśród uczestników sesji był też ks. bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM.

Członkowie KSM rozmawiali m.in. o tym, jak stwarzać przestrzeń do ewangelizacji wśród młodych. Spotkanie stanowiło forum wymiany doświadczeń – mówiła Aleksandra Samula, Sekretarz Prezydium Krajowej Rady KSM.

– To, co jest ważne w naszych spotkaniach, to jest możliwość budowania wspólnoty, budowania przestrzeni spotkania, żeby wzajemnie dzielić się swoim doświadczeniem i wzajemnie umacniać – wskazała Aleksandra Samula.

Podczas spotkania odbyły się m.in. wybory uzupełniające do Prezydium Krajowej Rady KSM. Podsumowano też realizowane przez Stowarzyszenie projekty i zaprezentowano Platformę KSM – narzędzie wspierające jego rozwój.

W trakcie sesji młodzi zrzeszeni w Stowarzyszeniu znowelizowali też swój statut – poinformował ks. dr Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM.

– Podczas tego spotkania mieliśmy trzy główne wydarzenia. Po pierwsze –  zatwierdzenie nowego statutu KSM, które teraz ma, jako propozycja, trafić pod obrady KEP. Po tym otrzymamy go następnie do naszej dyspozycji, do naszego działania. Kolejnym ważnym momentem było seminarium tworzenia środowiska młodych. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją, która ma wychodzić do szerszych środowisk, przede wszystkim schodzić do poziomu parafii. Młodzi mogli właśnie tutaj usłyszeć podczas tego spotkania, podczas wykładów, jak wykorzystując naturalne zasoby przyrodnicze, ale nie tylko, bo i społeczne, jak tworzyć środowisko młodych ludzi. Trzecią kwestią były sprawy bieżące – wyjaśnił ks. dr Andrzej Lubowicki.

Zwieńczeniem obrad była Msza św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II. Przewodniczył jej o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W homilii Dyrektor Radia Maryja podkreślał, że prawdziwe szczęście płynie nie z dóbr tego świata, ale ze zjednoczenia z Bogiem, do czego wszystkich zachęcał.

– Będziemy szczęśliwi nawet wtedy, gdy nas wyłączą, gdy będą was wyśmiewać, gdy będą nawet w telewizjach na was mówić, gdy będą pisać na was, kłamać. Z Panem Jezusem mamy być na co dzień i liczy się to, co będzie w przyszłości, a nie na teraz. Kierujemy się tym, co do nas mówił Pan Jezus: nie wchodźmy na drogę występnych, nie słuchajmy ich rad. Będziemy szczęśliwi i to szczęście nieśmy dalej. Wy – młodzi – też – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.   

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. Obecnie w całym kraju należy do niego blisko 15 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl