Toruń: w sobotę odbędzie się I Europejska Noc Muzealna

W najbliższą sobotę w Toruniu odbędzie się I Toruńska Noc Muzealna zorganizowana w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Od godziny 18.00 Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do wszystkich swoich oddziałów. W ramach akcji przygotowano bogaty program wykładów i spotkań – zaznaczył dr Marek Rubnikowicz, dyrektor placówki.

– Jest to czas, kiedy od 18.00 do 24.00 możemy swobodnie przyjść i – nie ponosząc żadnych opłat – wejść na wszystkie ekspozycje, łącznie z wieżą ratuszową, aby zapoznać się z naszą ofertą – poinformował dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Oferta muzeum przewiduje między innymi liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, kiermasze, a także pokazy multimedialne. Organizatorzy zaplanowali także projekcję filmu pt. ,,Pamięć jest kluczem” oraz nocne wejście na wieżę ratuszową. Jak podkreślił dyrektor muzeum, ta noc jest idealną okazją na spędzenie miłego wieczoru w gronie najbliższych.

Osoby przychodzące – co jest też fenomenem tej nocy w muzeum – traktują to jako sposób na spędzenie wieczoru – powiedział dr Marek Rubnikowicz.

Darmowe bilety oraz ciekawe atrakcje każdego roku przyciągają do muzeów coraz większą liczbę uczestników.

TV Trwam News/RIRM

drukuj