Toruń: trwa IX Dziękczynienie w Rodzinie [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

W dawnym Porcie Drzewnym w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej trwa IX Dziękczynienie w Rodzinie. Wydarzenie każdego roku gromadzi tysiące sympatyków Radia Maryja z kraju i ze świata. Transmisje z Dziękczynienia prowadzą Radio Maryja i TV Trwam. [oglądaj na żywo]

Głównym punktem uroczystości jest Msza św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o godz. 12.00, pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Na przybyłych do Torunia czeka wiele atrakcji. Swoją ofertę wydawniczą prezentuje m.in. Fundacja Nasza Przyszłość – mówi Monika Sobczak, dyrektor fundacji.

Jak co roku Fundacja Nasza Przyszłość przygotowała bogatą ofertę książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wśród nich są wartościowe książki historyczne, bajki i legendy polskie, modlitewniki, poradniki, kalendarze Rodziny Radia Maryja i pamiątki z toruńskiego sanktuarium. Nie zabraknie również płyt, m.in. Jerzego Połomskiego, którego koncert odbędzie się podczas uroczystości – wskazuje Monika Sobczak.

Dostępne są również plac zabaw, miasteczko sportowe oraz miasteczko strażackie.

Państwowa Straż Pożarna prowadzi akcję edukacyjną nt. bezpieczeństwa – mówi st. kpt. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu.

Są samochody pożarnicze, zadymiony namiot, gdzie dzieci w bezpiecznych warunkach mogą wejść, zobaczyć jak wygląda pożar i otrzymają wskazówki, jak zachować się podczas takiego pożaru. W naszej strefie znajduje się również symulator dachowania, gdzie dorośli będą mogli wejść do środka, zapiąć pasy i w kontrolowany sposób przeżyć dachowanie samochodu. Mamy specjalny tor z alko- i narko-goglami. Pokażemy trzeźwym osobom, poprzez założenie specjalnych gogli, jak zachowuje się nasz organizm po spożyciu alkoholu i po spożyciu narkotyków – że to ma duży wpływ i nie powinniśmy korzystać z tego rodzaju używek – wyjaśnia st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Przy ul. Starotoruńskiej znajduje się też miasteczko zdrowia, w którym można uzyskać bezpłatne konsultacje z zakresu onkologii, kardiologii i diabetologii.

Podczas tegorocznego „Dziękczynienia w Rodzinie” Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprosiło uczestników wydarzenia na swoje stoisko. W ramach stoiska promującego Program Operacyjny Rybactwo i Morze finansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego zorganizowano  m. in. cieszącą się dużą popularnością strefę zabaw dla dzieci, gdzie odbywały się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Działał także punkt informacyjny, w którym można było uzyskać wszelkie informacje dotyczące programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020. Uczestników „Dziękczynienia w Rodzinie” zaproszono na pyszny poczęstunek z ryb oraz ciekawe pokazy kulinarne.

Przez cały dzień z centrum Torunia do dawnego Portu Drzewnego będą kursowały specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy dla pielgrzymów.

IX Dziękczynienie w Rodzinie w Toruniu odbywa się pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl