fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Toruń: Prokuratura wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa o. dr. T. Rydzyka CSsR

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyr. Radia Maryja. Postepowanie toczy się na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś i dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni oraz znieważenia za pomocą mediów.

Chodzi o wpisy na portalu internetowym Interia.pl, które ukazały się pod artykułem „opisującym krytyczną wypowiedź dyrektora Radia Maryja odnośnie zmiany pierwotnych założeń reformy zakazu handlu w niedzielę”. Internauci życzyli kapłanowi m.in. śmierci.

Zawiadomienie do Prokuratora Generalnego w tej sprawie skierował Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą.

– Ta decyzja prokuratury – bardzo pozytywna – jest nie tylko zwycięstwem o. Tadeusza Rydzyka, wielkiego Polaka, ale również naszego stowarzyszenia, dlatego że my w obronie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja stajemy od wielu lat i w 95 proc. prokuratury to oddalały albo umarzały. A tutaj dostajemy wczoraj pismo, że wszczęto dochodzenie, przy czym proszę zauważyć – sprawa jest bardzo poważna. Kilku internautów namawiało do zabicia o. Tadeusza Rydzyka, a więc te oskarżenia są bardzo poważne. Cieszymy się, że prokuratura tą sprawą się zajęła – podkreśla Ryszard Nowak.  

Osobom, które dopuściły się tych czynów, grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

RIRM

drukuj