fot. twitter.com

Toruń: MZK w Toruniu wzbogaci się o 14 autobusów hybrydowych

Miejskie Zakład Komunikacji w Toruniu w poniedziałek zawarły umowę z MAN Truck & Bus Polska w sprawie dostawy 14 autobusów hybrydowych i pojazdu pogotowia technicznego. Wartość kontraktu wyniesie 24,8 mln zł, a tabor zostanie dostarczony w dwóch ratach jesienią br.

MAN Truck & Bus Polska była jedyną firmą, która przystąpiła do przetargu ogłoszonego przez MZK pod koniec zeszłego roku. Zawarta umowa przewiduje, że połowa autobusów zostanie dostarczonych do 31 października br., a pozostałe i pojazd pogotowia technicznego – do 15 listopada.

Zakupione 12-metrowe autobusy z napędem hybrydowym będą wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, WiFi, USB. Wszystkie autobusy to pojazdy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Kontrakt zostanie zrealizowany w ramach projektu poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu „BiT City II” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autobusy MZK w Toruniu obsługują 37 linii dziennych i trzy linie nocne. Długość linii autobusowych wynosi 486 km. Obecnie spółka eksploatuje 142 autobusy: 5 marki Ursus, 48 marki Solaris, 38 marki Man i 51 marki Jelcz. Ich średni wiek to ponad 11 lat. Nowe autobusy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy.

PAP/RIRM

drukuj