Toruń: KOD wybiera dziś nowego lidera

Działacze tzw. Komitetu Obrony Demokracji wybierają dziś w Toruniu swoje władze. O stanowisko ubiega się Krzysztof  Łoziński. Mateusz Kijowski zrezygnował z kandydowania.  Kandydatów na to stanowisko można zgłaszać jeszcze w trakcie zjazdu.

270 przedstawicieli z całej Polski wybierze również zarząd oraz komisję rewizyjną organizacji. Podczas dwudniowych obrad KOD ma także przyjąć plan działania na przyszłość.

Senator Jan Maria Jackowski ocenia, że wybory to próba ratowania organizacji, której zaszkodziły problemy wizerunkowe.

– Te wyboru to jest próba ratowania tej struktury, w którą zaangażowało się sporo ludzi, którzy teraz mogą czuć się rozczarowani z powodu takich a nie innych zachowań pana Mateusz Kijowskiego. (…) On chyba nie rozumie, na czym polega dwuznaczność jego zachowań. Uchylał się od płacenia alimentów, naruszał wszelkie zasady praworządności, a chciał być twarzą ruchu, który miał określać standardy praworządności w Polsce. Deklarował, że nie pobierał wynagrodzenia z tytułu działalności w KOD, okazało się, że była to nieprawda. W tej chwili chyba sam nie rozumie, że doprowadził tę organizację do obecnego stanu rzeczy – komentuje senator Kackowski.

Tzw. KOD powstał w listopadzie 2015 r roku. Ruch sprzeciwia się działaniom obecnych władz i organizuje antyrządowe inicjatywy, m.in. marsze.

RIRM

drukuj