fot. PAP

Tomczak: „jestem pełen ufności w orędownictwo Ojca św.”

Jestem pełen ufności i nadziei w orędownictwo Ojca św. JPII; wierzę, że Matka Boska Fatimska czuwa nad nami – powiedział były poseł i eurodeputowany Witold Tomczak.

Dziś, w 32. rocznicę zamachu na Ojca Św. JPII i 96. rocznicę objawień fatimskich w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia odbędzie się kolejna rozprawa, w której Witold Tomczak jest oskarżony o to, że przeciwstawił się znieważeniu Ojca św. JP II.

Chodzi o wydarzenie z 2000 r., kiedy Tomczak w galerii narodowej Zachęta w Warszawie usunął głaz, który przygniatał postać Papieża Polaka. Prokuratura oskarża Witolda Tomczaka o zniszczenie rzekomego dzieła sztuki i żąda od niego odszkodowania w wysokości 40 tys. złotych.

Skandaliczna i bluźniercza instalacja już w 2000 r. wywołała wielkie oburzenie wśród Polaków, także ówczesnych parlamentarzystów. Dziś płyną słowa solidarności i wsparcia dla odważnego parlamentarzysty, za które ten bardzo dziękuje.

Ponad 60 tys. listów napłynęło do sądu; kopie docierają do mnie. Przy lekturze tych listów jestem bardzo wzruszony. Są to niesamowite świadectwa wielu osób różnych profesji. Ludzi, którzy wiele w swoim życiu przeżyli. Chciałbym szczególnie podziękować księżom biskupom, którzy zareagowali w tej sprawie. Ks. bp Stanisław Napierała, ks. kard Stanisław Dziwisz, ks. abp Wacław Depo, ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, ks. bp Wiesław Mering, ks. abp Stanisław Gądecki. Dziękuje także ks. prof. o. Zachariaszowi Jabłońskiemu. Wszyscy skierowali stosowne pisma. Wspierają mnie, przede wszystkim modlitwą. Jestem wzruszony. To wszystko dzięki przekazom Radia Maryja, TV Trwam i Naszego Dziennika – powiedział Witold Tomczak.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk na antenie radia wyraził wdzięczność za odważną interwencję Witolda Tomczaka. Życzył mu wytrwałości. Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy bronią największych naszych świętości.

Deptane są świętości. Takie działania obserwujemy na całym świecie. Idą jak potężny walec. 15 sierpnia – w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w święto Wojska Polskiego, w święto wspomnienia Cudu nad Wisłą – na stadionie narodowym z satanistycznym koncertem wystąpiła bluźnierczyni, która nazwała siebie Madonną. Ktoś na to pozwolił. Patrzmy kto to robi i mówmy jedni drugim – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj