Tatrzański PN zachęca do zakupu e-biletów

Bilety na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) można już kupić za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu rozwiązaniu turyści unikną stania w kolejkach – przekonują władze parku.

Podczas długiego majowego weekendu Tatry co roku przeżywają prawdziwe turystyczne oblężenie. Aby wejść na teren parku turyści są zobowiązani kupić bilet wstępu, przez co nierzadko tworzą się długie kolejki oczekujących do wejścia na górskie szlaki. Chcąc uniknąć oczekiwania TPN umożliwia zakup biletów poprzez aplikację SkyCash.

„Bywa, że w szczycie sezonu w kolejce do kasy na niektóre szlaki trzeba czekać nawet kilkanaście minut. Liczymy, że dzięki dostępności biletów w aplikacji SkyCash ten czas znacznie się skróci. Bardzo nam zależy na tym, aby wizyta w Tatrzańskim Parku Narodowym pozostawiła pozytywne wrażenia” – powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

W e-sprzedaży dostępne są wszystkie bilety TPN. Za wejście na teren TPN osoba dorosła płaci 5 zł, a bilet ulgowy kosztuje 2,50 zł. W sprzedaży są też wyjściówki 7-dniowe ulgowe za 12,50 zł i normalne za 25,00 zł oraz bilety dla grupy do 10 osób – ulgowe za 22,50 zł i normalne za 45,00 zł. Z opłaty są zwolnieni one dzieci do 7-go roku życia czy posiadacze Karty Dużej Rodziny i mieszkańcy podtatrzańskich gmin.

Jak poinformowała PAP Paulina Kołodziejska z TPN, e-sprzedaż biletów do parku działa od minionej soboty i dotychczas skorzystało z niej kilkanaście osób.

„Liczymy na to, że turyści będą chętnie korzystali z nowego rozwiązania. SkyCash to rodzaj wirtualnej portmonetki, którą najpierw trzeba zasilić. Jest to spore ułatwienie dla turystów odwiedzających Tatry” – dodała.

Tatrzański Park Narodowy odwiedza co roku ponad 3,5 mln osób, a największą popularnością cieszy się Morskie Oko.

Za pomocą aplikacji SkyCash można m.in. kupować bilety komunikacyjne, do kina czy płacić za parkingi. Z aplikacji SkyCash korzysta już ponad 1,5 mln osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl