fot. pl.wikipedia.org

Targi Wydawców Katolickich

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie trwają dwudzieste drugie Targi Wydawców Katolickich. Organizatorzy oprócz szerokiej oferty wydawniczej, spotkań z autorami oraz dyskusji i paneli tematycznych, przewidzieli także wiele atrakcji. Targi potrwają do niedzieli.

– Cieszę się, że widoczne jest zapotrzebowanie na te Targi, ale przede wszystkim zapotrzebowanie w tym, że odwiedzają nas nasi czytelnicy, ci, którzy poszukują dobrych książek, dobrego słowa, słowa wyrażonego w różnoraki sposób: pisany, mówiony, śpiewany, poprzez grę planszową – mówi ksiądz Roman Szpakowski – prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Warszawskie Targi przyciągają zainteresowanych nie tylko z Warszawy, ale również z całego kraju.

– Książka jest takim elementem kultury, który wymaga aktywnej postawy w poszukiwaniu prawdy i piękna, w dużo większym stopniu aktywnej niż ma się to w odniesieniu do mediów głosowych czy mediów wizualnych i stąd książka buduje jednocześnie osobowość czytelnika, jako aktywnego poszukiwacza tego, co ważne – zauważa ks. abp Henryk Hoser – ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Targom tradycyjnie przyświeca hasło roku duszpasterskiego „Nowe życie w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.

– Znaczenie tej imprezy potwierdzają tegoroczne tematy przewodnie Targów. Jest ich kilka, ale wymienię Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski (wszyscy jesteśmy w to zaangażowani w tej chwili), Światowe Dni Młodzieży (z wielką nadzieją patrzymy na Kraków) i Rok Henryka Sienkiewicza – podkreślił prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Targi Wydawców Katolickich to jedyne tego typu spotkanie, podczas którego czytelnik może poznać osobiście wydawców i autorów publikacji oraz zakupić wiele interesujących pozycji. Swoje stoisko ma tutaj między innymi Fundacja „Nasza Przyszłość” oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– To jest bardzo dobra książka, która jest polecana szczególnie dla dzieci które przystępują do I Komunii Świętej- „Mali Przyjaciele Jezusa Eucharystycznego” o świętych, o ich życiu. Tak naprawdę te wszystkie postacie mogą być wzorem do naśladowania dla tych najmłodszych – mówi Monika Sobczak z Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Tradycyjnie podczas Targów zostaną wręczone nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016, a także Małe FENIKSY.


TV Trwam News/RIRM

drukuj