CBA: zatrzymani urzędnicy warszawscy przyjmowali przez lata wysokie łapówki

Trzej zatrzymani dziś urzędnicy miasta stołecznego Warszawy przyjmowali przez lata wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań – powiedział PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, że zatrzymano trzech urzędników miasta stołecznego Warszawy ws. „dzikiej reprywatyzacji”. To kolejne zatrzymania w tej sprawie, odbyły się na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Wszyscy zatrzymani zamieszani są w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Są to: kierownik zajmujący się rozpatrywaniem wniosków w Wydziale Spraw Dekretowych miasta, główny specjalista i urzędnik ratusza.

„Z ustaleń CBA i prokuratury wynika, że przyjmowali przez lata wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań” – powiedział PAP Piotr Kaczorek.

Zaznaczył, że w tej chwili nie może udzielać więcej informacji, ponieważ trwają czynności śledcze, m.in. przeszukania w miejscu pracy zatrzymanych.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że jedna z zatrzymanych osób miała w poniedziałek zeznawać przed komisją weryfikacyjną.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj