pixabay.com

Tańszy prąd. Zbliża się termin złożenia oświadczenia

30 listopada 2022 r. mija termin złożenia oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej. Dotyczy to podmiotów użyteczności publicznej, samorządów oraz mniejszych firm.

Dla podmiotów, które złożą wnioski, maksymalna cena prądu wyniesie 785 zł za MWh. Zgodnie z ustawą o maksymalnych cenach energii, stawka będzie obowiązywać od 1 grudnia 2022 r. do końca przyszłego roku. [czytaj więcej]

Wiceminister klimatu i środowiska, Anna Łukaszewska-Trzeciakowska,  przypomina, że oświadczenia powinny złożyć m.in. szpitale, szkoły i placówki opiekuńcze.

Dodaje, że podmioty, które nie złożą wniosku w terminie, mogą spodziewać się w grudniu znacznie wyższych rachunków za prąd.

Apelujemy o uwagę! Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich, małych przedsiębiorców, średnich przedsiębiorców, jednostki samorządu, szkoły, przedszkola – to są wszystko te podmioty, które muszą złożyć oświadczenie. Gospodarstwa domowe – nie. One są objęte z automatu. W tej chwili kluczowe znaczenie ma złożenie wniosków przez podmioty wrażliwe. Te wszystkie organizacje, podmioty muszą takie oświadczenie złożyć. Ono jest dostępne na stronach sprzedawców, na naszych stronach internetowych. Są informacje na ten temat, są też linki do wzorów wniosków – mówi wiceminister klimatu i środowiska.

Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej u swoich dostawców energii. Wzory dokumentów zamieszczone zostały także na stronach spółek energetycznych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl