fot. PAP/EPA

Talibowie ogłaszają amnestię dla urzędników państwowych Afganistanu

Afgańscy talibowie ogłosili we wtorek, dwa dni po przejęciu władzy w Kabulu, ogólnokrajową amnestię dla wszystkich urzędników państwowych. Wyrazili oczekiwanie, że pracownicy administracji powrócą szybko do swoich zadań.

„Ogłaszamy amnestię generalną dla wszystkich (…), więc oczekujemy, że powrócicie do swoich obowiązków z pełnym przekonaniem” – przekazali talibowie w komunikacie cytowanym przez agencję AFP.

Afgańscy talibowie w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy, popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani uciekł za granicę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl