fot. flickr.com

T. Dybek: W ponad połowie placówek fizjoterapeuci otrzymali podwyżki

W ponad połowie placówek medycznych fizjoterapeuci, których związek reprezentuję, otrzymali podwyżki w wysokości 500-1000 zł brutto – poinformował przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek.

„Na tę chwilę w związku, który mam przyjemność reprezentować, ponad 50 proc. oddziałów otrzymało podwyżkę rzędu 500 zł, 700 zł, a nawet 1000 zł brutto. Kropla drąży skałę i sukcesywnie idziemy do przodu” – zaznaczył Tomasz Dybek.

Dzisiaj dojdzie do kolejnego spotkania z przedstawicielami resortu zdrowia. W tej turze spotkań uczestniczą także dyrektorzy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rozmowy dotyczą weryfikacji porozumień, jakie dyrektorzy placówek mieli podpisać z przedstawicielami fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych i elektroradiologów. Domagają się oni od kilku miesięcy podwyżki wynagrodzeń.

Przed spotkaniem Tomasz Dybek podkreślił też, że resort po raz pierwszy od maja udostępnił dane, z których korzysta, robiąc zestawienia placówek medycznych, które weryfikował pod kątem skali podwyżek. Jak dodał, od dziś też ze spotkań z dyrektorami placówek ma być sporządzana ujednolicona notatka, która następnie ma trafiać do ministerstwa.

„Wszyscy dyrektorzy placówek, mówimy tu o ZOZ-ach, uzdrowiskach, szpitalach będą wypełniali te same dokumenty i na postawie tej samej notatki dane będą spływać do ministerstwa” – powiedział.

Zauważył, że kwestia porozumień z pracownikami tych grup medycznych najgorzej wypada na Śląsku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl