fot. Tomasz Strąg

J. Brudziński o ruchu bezwizowym z USA od 11 listopada: Symbolika też jest ważna

Polacy są dumnym narodem, symbolika też jest ważna – podkreślił na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, odnosząc się do informacji, że od Święta Niepodległości – 11 listopada br. – Polacy będą mogli bez wiz podróżować do USA.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Dodał, że od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.

„Za czasów >>niezwykle skutecznych<< i >>poważanych<< w świecie – Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego, Barack Obama w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę rezygnował z budowy u nas tarczy antyrakietowej. Dziś gdy za politykę zagraniczną odpowiada rząd PiS-u, gdy prezydentem jest Andrzej Duda, premierem jest Mateusz Morawiecki, Polacy będą mogli od 11 listopada, od Święta Niepodległości, bez wiz wyjeżdżać do USA” – napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

„Polacy są dumnym narodem. Symbolika też jest ważna. Dziękujemy Donaldowi Trumpowi i Georgette Mosbacher” – dodał.

PAP

drukuj