fot. Michał Rosiak

Szydłów: warsztaty edukacyjne dla młodzieży z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie w Gminie Grabica to miejsce, w którym odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

W zaaranżowanym studiu radiowo-telwizyjnym z wykorzystaniem transmisyjnego wozu satelitarnego młodzież podczas zajęć poznawała sekrety mediów.  Warsztaty podzielono na 4 części: język obrazu, światło i cień, świat dźwięku oraz słowo w druku. Na zakończenie zaprezentowano materiał prasowy, radiowy i telewizyjny przygotowany we współpracy prowadzących z uczestnikami.

Prowadzącymi spotkania byli pracownicy i specjaliści z Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

Oliwia i Paulina – uczestniczki warsztatów o części telewizyjnej powiedziały:

„Na zajęciach poznawaliśmy sekrety mediów. Zaprezentowany został wóz transmisyjny oraz możliwości, które posiada greenscreen. Z ciekawością oglądaliśmy, jak może wyglądać praca pogodynki. Śledziliśmy również postępy uczestnika warsztatów, który zaprezentował wiadomości o piłkarzach m.in. Cristiano  Ronaldo i Lionelu Messim. Również zobaczyliśmy jaka jest reakcja widzów na Oculusa. Dowiedzieliśmy się, że 70 proc. przekazu to obraz, 23 proc. dźwięk, a zaledwie 7 proc to treść”.

RIRM

drukuj