fot. PAP/EPA

Szwecja: ciężarówka wjechała w tłum. Są ofiary śmiertelne

Pojazd ciężarowy wjechał dziś po południu w ludzi na ulicy w centrum Sztokholmu – poinformował dziennik „Aftonbladet” na stronach internetowych. Szwedzkie media informują o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i wielu rannych. Policja podejrzewa zamach.

Służby ratunkowe udzielają pomocy osobom poszkodowanym.

Cytowany przez agencję prasową TT premier Szwecji Stefan Loefven powiedział, że Szwecja została zaatakowana i że wszystko wskazuje na akt terroru.

Do zdarzenia doszło na jednej z pieszych ulic handlowych w centrum Sztokholmu. Pojazd ciężarowy wjechał w ludzi, a potem w dom towarowy – podała agencja TT. Świadkowie informują o leżących na ulicy ciałach.

Policja otoczyła i zamknęła teren i nakazała rozejście się ludziom, którzy telefonami komórkowymi filmowali miejsce zdarzenia. Nakazano ewakuację głównego dworca kolejowego w Sztokholmie.

Służby podejrzewają, że tragedia mogła być aktem terroru – informuje agencja dpa. Według szwedzkiej telewizji publicznej STV słychać było strzały.

Reporter STV relacjonuje, że po mieście jeździ policyjny radiowóz, z którego funkcjonariusze wołają: „ostrzeżenie przed aktem terroru”.

PAP/RIRM

drukuj