Sztangista Bartłomiej Bonk zdobył brąz

Bartłomiej Bonk (Budowalni Opole) zdobył brązowy medal w kategorii 105 kg w olimpijskim turnieju podnoszenia ciężarów w Londynie. Zwyciężył Ukrainiec Oleksij Trochitij, drugie miejsce zajął Irańczyk Navab Nasirshelal. Wcześniej brąz zdobył Damian Janikowski w zapasach stylu klasycznym. Niewiele brakowało by walczył o najwyższe podium.

Bonk rozpoczął od 220 kilogramów. Pierwsza próba była nieudana, druga powiodła się. Polski zawodnik zakończył rywalizację z wynikiem 410 kilogramów i prowadził w konkursie. Rywale zdołali jednak podrzucić 227 kilogramów i pokonali Bonka o jeden i dwa kilogramy.

Polski faworyt Marcin Dołęga odpadł po rwaniu, w którym trzy razy spalił podejścia do 190 kg.

Dzisiejsze medale są zaskoczeniem – skomentował dla Radia Maryja red. Krzysztof Miklas, komentator sportowy.