Kolejne rozgrywki Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Przed nami szósty dzień zmagań sportowych podczas Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dziś będziemy mogli podziwiać m.in. naszych siatkarzy, którzy po południu rozegrają mecz z drużyną Argentyny.

To będzie kolejna huśtawka nastrojów. Do tej pory siatkarze fundowali kibicom  ogromne emocje od euforii po zwycięstwie nad Włochami (3:1), których w ostatnim secie wręcz zdeklasowali, po rozczarowanie po porażce z Bułgarami (1:3).

Najbliższy przeciwnik jest podopiecznym Andrei Anastasiego doskonale znany. Grali z Argentyńczykami niespełna dwa tygodnie temu podczas Memoriału Huberta Wagnera w Zielonej Górze i odnieśli łatwe zwycięstwo 3:0. Trzeci mecz biało-czerwonych w igrzyskach rozpocznie się o godz. 17.30.

W czwartek honoru polskiej szermierki będą bronić florecistki. Jak dotąd turniej jest dla biało-czerwonych wyjątkowo nieudany. Większość zawodników została wyeliminowana już po pierwszej walce. Tak było m.in. w rywalizacji indywidualnej we florecie: Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka nie wygrały żadnego pojedynku.

W turnieju drużynowym może być jednak inaczej. O godz. 11.30 Polki zmierzą się z Francuzkami. Zwycięski zespół będzie już w półfinale.

Francuzki nam nie leżą. Wielokrotnie z nimi przegrywałyśmy. Ostatni raz pokonałyśmy je w 2009 roku na mistrzostwach Europy. To nie oznacza, że podchodzimy do tego meczu ze spuszczonymi głowami. Wręcz przeciwnie. W końcu wszystko, co robiłyśmy w ostatnich latach, było podporządkowane igrzyskom. Jak wygramy, to wierzę, że będzie medal. Potem prawdopodobnie trafimy na Włoszki. One są faworytkami, ale będą też walczyć pod presją. My natomiast nie mamy nic do stracenia” – powiedziała Gruchała.

Dziś rozpocznie się także rywalizacja w kolarstwie torowym, dyscyplinie, w której olbrzymie ambicje mają gospodarze igrzysk. Już pierwszego dnia na welodromie pojawi się polska drużyna sprinterów:Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Damian Zieliński. Jak twierdzi trener Grzegorz Krejner, dobrym wynikiem będzie miejsce w pierwszej ósemce. Początek zmagań o 16.15.

Ponadto wystartują Marta Pihan-Kulesza w wieloboju gimnastycznym (16.30) oraz Michał Rapcewicz na koniu Randon w ujeżdżeniu (12.33).

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl