(fot. PAP)

Polscy siatkarze przegrali z Bułgarią

Polscy siatkarze przegrali w Londynie z Bułgarami 1:3. To był drugi mecz obu drużyn w grupie A turnieju olimpijskiego. W kolejnym spotkaniu w czwartek o godz. 17.45 biało-czerwoni zmierzą się z Argentyńczykami. 

Wielkie emocje tegorocznych Igrzysk Olimpijskich nie opuszczają Polaków. Niespodziewanie mecz w pięknym stylu wygrali wczoraj polscy siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Pokonali jedną z najlepszych obecnie par na świecie – Amerykanów Jacoba Gibba i Seana Rosenthala 21:17, 21:18. W tyle nie pozostają również pływacy. Otylia Jędrzejczak, uzyskując czas 2.09,33, zajęła dopiero szóste miejsce w serii eliminacyjnej.

Jednak z 16 rezultatem awansowała do półfinału pływackiego wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym igrzysk olimpijskich w Londynie. Konrad Czerniak zajął 10. miejsce w kwalifikacjach na 100 metrów stylem dowolnym i awansował do półfinału. W dzisiejszej wieczornej sesji popłynie także Otylia Jędrzejczak. Jak na razie jako jedyna z medalem wróci Sylwia Bogacka. W strzelectwie z karabinu pneumatyczny 10 m Polka zdobyła srebrny medal.

drukuj