Sztab Patryka Jakiego: R. Trzaskowski składa „puste obietnice” ws. budowy metra

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski składa „puste obietnice” ws. budowy kolejnych linii metra – ocenili dziś członkowie sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

Szef oraz rzecznik sztabu Patryka Jakiego – Oliwer Kubicki i Jacek Ozdoba – zaprezentowali na briefingu prasowym spot wyborczy. W filmie zostały przytoczone archiwalne wypowiedzi obecnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Rafała Trzaskowskiego dotyczące metra. Jak mówili, spot „obrazuje stopień hipokryzji” polityka Platformy.

Na konferencji Oliwer Kubicki dodał, że Platforma jest partią, „która odłożyła budowę metra – kolejnych linii – nawet do 2040 r., co jest zapisane w oficjalnych dokumentach miejskich”. Powołał się tym samym na pismo, które otrzymał radny PiS od metra warszawskiego, a w którym napisano, że „obecnie w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2018-2045 nie są przewidziane wydatki na realizację odcinka III linii w kierunku Gocław”.

 RIRM

drukuj