fot. wikipedia.org

Sen. Maciej Grubski zapowiedział rezygnację z członkostwa w PO

Senator Maciej Grubski zapowiedział rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. W piątek polityk został zawieszony w prawach członka PO, po tym jak w wywiadzie dla portalu Sputnik mówił m.in., że jest „pod ogromnym wrażeniem” Władimira Putina i „ma do niego pełen szacunek”.

Sen. Grubski powiedział w sobotę PAP, że decyzja o rezygnacji z członkostwa w partii ma zostać złożona w poniedziałek. Jednocześnie Grubski ma wystąpić z klubu senackiego PO.

Przyznał, iż ma żal do szefów Platformy, że o decyzji o zawieszeniu dowiedział się z mediów.

„A wystarczyło, aby ktoś z moich kolegów zadzwonił do mnie i powiedział o tym” – dodał.

Zaznaczył, że sam nie ma nic sobie do zarzucenia, a zachowanie PO uważa za cenzurowanie wypowiedzi, czego się nie spodziewał.

Maciej Grubski udzielił w środę wywiadu portalowi Sputnik. Mówił w nim m.in., że jest „pod ogromnym wrażeniem” Władimira Putina i „ma do niego pełen szacunek”. [czytaj więcej]

Polityk powiedział także, że jest przeciwnikiem wspierania Ukrainy w sporze z Rosją.

Senator w wywiadzie odniósł się również do sojuszu z USA.

„Wytwarzając atmosferę wrogości w stosunku do Rosji niczego nie zyskujemy, a jedynie na tym tracimy, głównie gospodarczo” – ocenił senator.

Rzecznik ds. dyscypliny partii Łukasz Abgarowicz powiedział PAP, że w związku z wywiadem udzielonym Sputnikowi, Grubski został zawieszony w prawach członka partii. Podkreślił, że słowa senatora nie są stanowiskiem Platformy.

„To jest prezentowanie punktu widzenia szkodliwego dla racji stanu Polski. To jest skrajna nieodpowiedzialność – po pierwsze – prezentowanie takich przekonań, a po drugie robienie takiego idiotyzmu, będąc parlamentarzystą, że rozmawia się ze Sputnikiem, czyli propagandową tubą Putina, która usiłuje robić demontaż opinii w Polsce” – mówił rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj