fot. twitter/pisorgpl

Szefowie okręgów PiS przedstawią kandydatów na listy wyborcze do końca tego tygodnia

Do tego końca tygodnia szefowie okręgów PiS przedstawią kandydatów na listy wyborcze. W przyszłym tygodniu kandydatury omówi kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zapowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, do końca tego tygodnia zbierane będą propozycje kandydatów w okręgach – szefowie okręgów przedstawiają listy kandydatów i dopiero w przyszłym tygodniu kierownictwo będzie się nad tym zastanawiać. Ten tydzień ma być poświęcony na rozmowy i konsultacje.

Tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego partia rządząca powołała sztab wyborczy przed wyborami do Sejmu i Senatu. Szefem sztabu został były minister spraw wewnętrznych i administracji, obecnie europoseł Joachim Brudziński. Na wiceszefa sztabu powołano europosła Tomasza Porębę.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk zaznacza, że partia rządząca z dużą powagą podchodzi do nadchodzących wyborów.

– Myślę, że jesteśmy w pędzie wyborczym po ostatnich wyborach europejskich. Jest dobra energia, mobilizacja struktur, mobilizacja partii, więc na pewno się wyrobimy. Jesteśmy partią poważną, o szerokich kadrach. O wyborach do Sejmu i Senatu myślimy, można powiedzieć, przez całą kadencję – bo to są najważniejsze z tych wszystkich wyborów, które nas czekają. Oczywiście, że zawsze taka propozycja szefów okręgu ma charakter wstępny i nad nimi pochyla się kierownictwo partii, kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, bo przecież te listy dalej będą wspólne – mówi Marek Pęk.

Największa partia opozycyjna też nie pozostaje bierna. Platforma Obywatelska przyspiesza przygotowania do jesiennych wyborów parlamentarnych – jeszcze w tym tygodniu planowana jest prezentacja sztabu wyborczego, a za dwa tygodnie – dwudniowa konwencja programowa. Równolegle trwają rozmowy koalicyjne – z Platformą Obywatelską i Nowoczesną chcą startować m.in. Inicjatywa Polska i Zieloni.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj