fot. twitter/PiS

Kolejne przedwyborcze konwencje PiS

Kielce, Staszów, Opatów i Gorlice – to kolejne punkty na mapie Polski, które w ramach przedwyborczych konwencji odwiedzą parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

W woj. świętokrzyskim będzie dziś gościł premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. O godzinie 12.00 politycy pojawią się w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Kielcach. Po tym odwiedzą kolejne miejscowości.

Konwencje są okazją do przedstawienia programu wyborczego dla danych regionów.

Wczoraj o potrzebie bliskiej współpracy samorządów z Warszawą mówiła w Opocznie wicepremier Beata Szydło. To – jak wskazała – pozwala na pełne korzystanie z rządowych programów.

– Wtedy, kiedy jest współpraca, kiedy jest jedna drużyna, można zrobić dużo więcej i też jest potrzebna współpraca samorządu i rządu, bo to rząd przygotował programy, z których można już czerpać pełnymi garściami i wprowadzać dobre projekty w tych naszych „małych ojczyznach”. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba realizacji ambitnych celów, ale też jest potrzeba tego, by rzeczywiście poprawiało się życie ludzi – powiedziała Beata Szydło.

Jutro politycy partii rządzącej wybiorą się do Krakowa. Będzie to ostanie miasto wojewódzkie, które parlamentarzyści PiS odwiedzą w czasie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Drugą turę wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowano na 4 listopada.

RIRM

drukuj