fot. TV Trwam

Szef rządu: Wkrótce będziemy mieli nowego ministra finansów

Premier RP Mateusz Morawiecki odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego. To kolejna dymisja w rządzie, która ma związek z błędami we wdrażaniu zmian podatkowych.

Wcześniej z funkcji ministra zrezygnował Tadeusz Kościński. Jego dymisję przyjął w czwartek prezydent RP Andrzej Duda. W związku z tym funkcję szefa resortu finansów tymczasowo objął premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu ma pełnić obowiązki ministra do czasu powołania następcy.

Nazwisko nowego szefa resortu – jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki – mamy poznać „w stosowanym czasie”.

– Tadeusz Kościński podjął męską decyzję i zrezygnował z funkcji ministra finansów kilka dni temu, ponieważ przyjmuje odpowiedzialność za błędy i niedokładności procesu wdrażania zmian podatkowych. Myślę, że jest to bardzo honorowe podejście i Tadeusz Kościński postąpił tak, jak powinien postąpić. Wkrótce będziemy mieli nowego ministra finansów. W stosownym czasie przedstawię jego nazwisko – poinformował premier RP.

Odwołany w piątek wiceminister finansów, Jan Sarnowski, był jedną z osób, które przygotowywały podatkową część Polskiego Ładu 

Wyciągnięcie konsekwencji personalnych wobec tych osób zapowiedział w niedawnym wywiadzie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na poziomie politycznym nie zapanowali nad tym, co jest im podległe. Być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl