Szef rządu: Uwolniliśmy potencjał gospodarki Polski

Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia Kongresu 590 w Jasionce. Celem rządu – jak dodał – jest szybki wzrost wynagrodzeń pracowników.

Prezes Rady Ministrów przypomniał, że Polska odnotowała najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej w kolejnym kwartale, co podał Eurostat. Mateusz Morawiecki mówił, że zaproponowany przez rząd model wzrostu gospodarczego jest modelem zrównoważonego wzrostu. Podkreślił, że „gospodarka idzie w dobrym kierunku”.

Według premiera niewielka grupa przedsiębiorców, niewielka grupa przekonanych do zmian osób jest w stanie zmieniać rzeczywistość gospodarczą.

– Dzisiaj wynalazczość, kreatywność przekłada się na innowacyjność, na wzrost gospodarczy, ale w poszczególnych zespołach i wzmocnione siłą państwa. To już nie poszczególni Edisonowie, Bellowie, Łukasiewicze czy następcy Tesli tworzą nową rzeczywistość. To są całe wielkie zespoły wsparte procesami badań i rozwojów wspieranymi przez państwo. My taki model proponowaliśmy i taki model proponujemy, promujemy i on się sprawdza. Nasze wsparcie dla specjalnych stref ekonomicznych, odzyskanie kilkudziesięciu miliardów podatków, które wypływały z naszego kraju. To była kradzież naszych, waszych, Państwa pieniędzy – akcentował szef rządu.

Premier podkreślił, że to także walka o nasze interesy w Brukseli, Waszyngtonie, Nowym Jorku i Londynie zadecyduje o jakości wzrostu gospodarczego Polski.

Głównym celem Kongresu 590 jest promowanie polskiej gospodarki. W trakcie tegorocznej edycji zaplanowano 94 debaty panelowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl