fot. PAP/UKRINFORM

Szef MSZ Ukrainy: Wykorzystamy wszystkie możliwości OBWE, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności

Wykorzystamy wszystkie możliwości, jakie oferuje OBWE, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za zbrodnie popełnione na Ukrainie – zapowiedział we wtorek ukraiński minister spraw zagranicznych, Dmytro Kułeba.

Wizytę na Ukrainie rozpoczął we wtorek szef polskiego MSZ, Zbigniew Rau, który jest też urzędującym przewodniczącym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Jak poinformował Dmytro Kułeba po spotkaniu ze Zbigniewem Rauem, przedmiotem rozmów była współpraca zarówno w ramach OBWE, jak i dwustronne relacje polsko-ukraińskie.

„Będziemy badać i wykorzystywać wszystkie możliwości OBWE, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności” – powiedział Dmytro Kułeba.

Polityk wyraził satysfakcję z dokumentowania przez OBWE rosyjskich zbrodni wojennych na terenie Ukrainy.

Minister wyraził wdzięczność Polsce za współpracę w dziedzinach bezpieczeństwa i pomocy humanitarnej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl