fot. www.gov.pl

Szef MSZ uczestniczył w międzynarodowej wideokonferencji nt. Białorusi

Jako wspólnota transatlantycka nie uznajemy Aleksandra Łukaszenki za prezydenta i nie powinniśmy tego czynić w przyszłości – mówił w poniedziałek szef MSZ Zbigniew Rau w trakcie międzynarodowej wideokonferencji nt. Białorusi, zorganizowanej przez kanclerza Austrii Alexandra Schallenberga.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik MSZ Łukasz Jasina, celem konferencji było „przedyskutowanie możliwych sposobów na zakończenie kryzysu politycznego na Białorusi, doprowadzenie do rozpoczęcia dialogu między władzami a demokratyczną opozycją, a także powrót Białorusi na ścieżkę demokratyzacji”.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1462782530684391432

Minister Zbigniew Rau podkreślił – poinformował rzecznik MSZ – że „głównymi celami Polski oraz UE pozostają wsparcie niezależności i suwerenności Białorusi oraz ochrona praw obywateli Białorusi, a także doprowadzenie do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych”.

„Jako wspólnota transatlantycka nie uznajemy Aleksandra Łukaszenki za prezydenta i nie powinniśmy tego czynić w przyszłości. Nie ma mowy o powrocie do poprzedniego stanu rzeczy, jak to miało miejsce po wcześniejszych tzw. wyborach. Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny, a społeczeństwo bardziej zdeterminowane. Nasza solidarność i nasza odporność jest dla Białorusinów zwiastunem zwycięstwa” – powiedział minister Zbigniew Rau cytowany w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl