fot. Tymon Markowski / MSZ

Szef MSZ: Ponownie otwieramy polską ambasadę w Ułan Bator

Otwieramy ponownie naszą ambasadę w Ułan Bator, to ważny i bardzo potrzebny krok w naszych coraz bliższych relacjach Polski z Mongolią – podkreślił w czwartek minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

„Polska dyplomacja jest coraz aktywniejsza w Azji. Otwieramy ponownie naszą ambasadę w Ułan Bator. To ważny i bardzo potrzebny krok w naszych coraz bliższych relacjach Polski z Mongolią” – oświadczył szef MSZ na Twitterze.

Z kolei resort spraw zagranicznych poinformował, że wiceszef polskiej dyplomacji Marcin Przydacz wraz z dyrektorem generalnym służby zagranicznej Andrzejem Papierzem i ambasadorem RP w Mongolii Krzysztofem Bojko przyjęli w czwartek ambasadora tego kraju Dorja Barkhasa.

Podczas spotkania poinformowano ambasadora Barkhasa o decyzji ministra Raua dotyczącej otwarcia Ambasady RP w Ułan Bator, które nastąpi w styczniu 2021 r.

Wiceminister Przydacz podkreślił, że decyzja ta przyczyni się do intensyfikacji wzajemnych relacji, w szczególności politycznych i gospodarczych. Mongolski ambasador, dziękując za przekazaną mu informację zaznaczył, że strona mongolska, która przywiązuje bardzo duże znaczenie do dobrych relacji z Warszawą, czekała na tą decyzję ponad 10 lat.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl