Szef MSWiA z wizytą w zachodniopomorskim

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwiedził województwo zachodniopomorskie. W sześciotysięcznej miejscowości Dygowo wziął udział w ponownym otwarciu posterunku policji. W Szczecinie podsumował dotychczasowe efekty działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Posterunek Policji w Dygowie – mimo niezadowolenia miejscowych mieszkańców – zlikwidowano w 2006 roku. Na cel odbudowania jednostki gmina przeznaczyła ok. 260 tys. złotych.

W ponownym otwarciu posterunku wziął udział minister Mariusz Błaszczak. Następnie szef MSWiA udał się do Szczecina, gdzie za pomoc osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym nagrodził dwie uczennice XII Liceum Ogólnokształcącego.

– Przed chwilą nagradzałem dwie dziewczyny, które skutecznie pomogły w sytuacji wypadku drogowego. Chciałem też serdecznie pogratulować rodzicom, bo wspaniale wychowali swoje córki – podkreśla minister.

W trakcie spotkania z funkcjonariuszami policji oraz dzielnicowymi z województwa zachodniopomorskiego Mariusz Błaszczak podsumował dotychczasowe efekty działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Współpraca ze społeczeństwem to klucz do sukcesu, to warunek sine qua non zapewnienia bezpieczeństwa (…). A więc o to chodzi, to jest istotą mapy zagrożeń bezpieczeństwa – budowanie zaufania między mieszkańcami a policją – wskazuje polityk.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie jedyna inicjatywa ministerstwa spraw wewnętrznych mająca służyć poprawie bezpieczeństwa. Resort planuje także modernizację polskich służb mundurowych. Na ten cel przeznaczonych zostanie w sumie ponad 9 miliardów złotych. Duże nakłady finansowe są niezbędne, aby skutecznie walczyć m.in. z cyberprzestępczością – zaznacza były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Policji dr Roman Marzec.

– Wchodzimy w aspekt zwalczania cyberprzestępczości, która wymaga posiadania doskonałego sprzętu informatycznego. To jest coś, co wymaga najpilniejszych zakupów – powiedział Mariusz Błaszczak.

Program modernizacji służb mundurowanych wzorowany jest na ustawie przyjętej przez rząd Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Zakłada m.in. wymianę sprzętu i wyposażenia, a także wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl