fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szef MSWiA powierzył obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powierzył obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi – poinformowało w piątek MSWiA w mediach społecznościowych. Marek Boroń do tej pory był zastępcą dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP właściwym do spraw systemów informatycznych i obsługi informacyjnej.

„Szef MSWiA Marcin Kierwiński powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi” – napisało w piątek MSWiA w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1738148268104626486

Jak wynika ze strony internetowej KGP insp. Marek Boroń był do tej pory zastępcą dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP właściwym do spraw systemów informatycznych i obsługi informacyjnej.

Marek Boroń zastąpił na stanowisku szefa KGP, nadinsp. Dariusza Augustyniaka, który pełnił obowiązki odwołanego 7 grudnia gen. insp. Jarosława Szymczyka, który zrezygnował ze stanowiska. Funkcję pełnił od 2016 roku.

Wcześniej o planach podpisania postanowienia o powierzeniu obowiązków Komendanta Głównego Policji nowej osobie poinformował w Radiu Zet, szef MSWiA, Marcin Kierwiński. Polityk dodał, że „będzie to doświadczony policjant, osoba, która gwarantuje nową jakość w polskiej policji”.

Aczkolwiek chcę też bardzo jasno powiedzieć, że osoba, która dziś kieruje polską policją, przez ten tydzień naszej współpracy robiła to w sposób bardzo dobry” – podkreślił minister Marcin Kierwiński.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl