Szef MSWiA: 89 proc. Polaków uważa, że jesteśmy bezpiecznym krajem

89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym; to jest zasługa policjantów i ich codziennej służby – powiedział w poniedziałek szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podczas narady kadry kierowniczej policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Podczas spotkania omawiano najważniejsze kwestie związane z działaniem policji – podsumowano ubiegły rok oraz przedstawiono priorytety na rok 2018.

Minister spraw wewnętrznych i administracji podziękował policjantom za służbę, zaangażowanie i profesjonalizm.

„Największą nagrodą i satysfakcją jest to, że 89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. To jest państwa zasługa, to jest zasługa codziennej państwa służby. Tak jest dlatego, że na polskich policjantach można polegać, dlatego, że są dostępni” – powiedział Mariusz Błaszczak zwracając się do funkcjonariuszy.

Jak mówił, dobre oceny to rezultat przyjętych programów przez rząd i MSWiA.

„W ciągu dwóch lat odtworzyliśmy wspólnie 71 posterunków policji. Słyszałem wszędzie, bez względu na to, kto rządzi w danej gminie, słowa podziękowania, za to że rząd PiS dba o bezpieczeństwo w odróżnieniu od poprzedniego rządu koalicji PO-PSL, który posterunki policji zamykał” – powiedział minister Błaszczak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl