Szef MSWiA: 11 listopada policja zapewni bezpieczeństwo wszystkim

Zadaniem, które postawiłem przed komendantami, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy będą czcić Święto Niepodległości – poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W stolicy o bezpieczeństwo zadba ponad 6 tys. funkcjonariuszy.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uczestniczył w odprawie z komendantami policji w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.

„Uroczystości jest wiele, to bardzo dobrze. Cieszymy się z tego powodu. Chcę zapewnić, że zadaniem, które postawiłem przed komendantami, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy będą czcić Święto Niepodległości” – podkreślił minister.

Jak zaznaczył, Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień dla Polski i Polaków.

„Zależy nam na tym, by przebiegał w atmosferze spokoju i bezpieczeństwa” – dodał.

Mariusz Błaszczak przekazał, że w Warszawie 11 listopada o bezpieczeństwo będzie dbać ponad 6 tys. policjantów z garnizonu stołecznego i innych.

Na odprawie rozmawiano także o 10 listopada – zabezpieczeniu obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej i meczu towarzyskiego Polska-Urugwaj.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl