fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON zaprasza do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego

Na jeden dzień każdy chętny może wstąpić do wojska. W ramach programu „Wojskowe wyzwanie” akcja dla ochotników jest dziś prowadzona w jednostkach w Ustce na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, w Krakowie w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej i w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Program zajęć w jednostkach wojskowych w całym kraju obejmuje m.in udzielanie pierwszej pomocy, zapoznanie z budową broni, a także trening strzelecki.

Gwarantuję, że wszyscy ochotnicy będą mieli szansę osobistego rozwoju. Wojsko Polskie to misja – wskazał szef MON Mariusz Błaszczak. Minister zaprasza wszystkich do zapisywania się na szkolenie i wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

– Można zgłosić się do jednostki wojskowej. Zapraszam na stronę internetową mon.gov.pl, tam jest spis wszystkich jednostek. Przez dzień można uczestniczyć w zajęciach żołnierzy Wojska Polskiego, żeby poznać od wewnątrz, żeby sprawdzić, czy nasze wyobrażenia odpowiadają rzeczywistości. To formuła, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Wojskiej Polskim – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

 

Zajęcia „Wojskowe wyzwanie” to część kolejnej edycji kampanii „Zostań żołnierzem RP”.  Jednodniowy udział w zajęciach z żołnierzami jest możliwy w terminie od 13 lipca do 24 sierpnia w kilkunastu jednostkach w całym kraju.

W dniu szkolenia zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, co zrobić, żeby wstąpić do wojska. Punkty rekrutacyjne przedstawią ofertę edukacyjną, m.in. wojskowych uczelni.

RIRM

drukuj