Szef MON zainaugurował w Łodzi II edycję szkoleń dla kobiet z technik samoobrony

Polska jest krajem bezpiecznym, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, kiedy sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet – powiedział w sobotę w Łodzi szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podczas inauguracji zajęć II edycji kursu „Samoobrona kobiet”.

Na terenie hali sportowej 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Łodzi rozpoczął się kolejny ogólnopolski i bezpłatny cykl szkoleń z technik samoobrony, organizowany przez MON i dedykowany kobietom spoza resortu.

Jak wskazał minister Macierewicz, celem akcji jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet poprzez poznanie technik samoobrony, rozwijanie sprawności i naukę właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Zaznaczył, że „Polska jest krajem bezpiecznym, ale dobrze być przygotowanym na jakiekolwiek niebezpieczeństwo i jakiekolwiek zagrożenie”.

„Powtarzam jeszcze raz, Polska jest krajem bezpiecznym, ale bardziej bezpieczna jest wtedy, kiedy sami gwarantujemy sobie i najbliższym bezpieczeństwo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które wydają się być dla wielu łatwym łupem i łatwym obiektem do ataku. Dobrze, by tzw. damscy bokserzy przekonali się, jak może to wyglądać, gdy spotkają się z kobietami przeszklonymi w tym kursie samoobrony” – podkreślił szef MON.

Poinformował, że poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w ramach zorganizowanych przez resort obrony kursów samoobrony przeszkoliło się już 3000 pań.

„Liczę na to, że będzie to zjawisko powszechne, bo dobrze być gotowym, dobrze być przygotowanym i na tyle sprawnym, żeby nic nam nie zagroziło. Można wtedy pomóc nie tylko sobie, ale także innym” – dodał minister Macierewicz podczas inauguracji drugiej edycji szkoleń.

Druga edycja szkoleń realizowana będzie do 21 kwietnia 2018 r. w 46 obiektach wojskowych i wybranych wyższych uczelniach wojskowych w Polsce, m.in. w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Grudziądzu, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu.

Kurs składa się z 10 bezpłatnych, dwugodzinnych lekcji. Aby otrzymać certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia trzeba uczestniczyć minimum w sześciu treningach.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć ukończone 18 lat, mieć polskie obywatelstwo, muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu oraz posiadać indywidualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl