Szef dyplomacji Niemiec zapowiada wizytę w Polsce

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zapowiedział, że w przyszłym tygodniu uda się do Warszawy. Omówienie wywiadu „FAZ” zamieszcza w piątek w wydaniu internetowym.

„W przyszłym tygodniu będę na rozmowach w Polsce. Nie pominę przy tym pytań, które nasuwają się w odniesieniu do sądownictwa konstytucyjnego i polityki medialnej. Ale chodzi mi o to, żebyśmy nie popadli z powrotem w oddalenie się od siebie i wzajemną instrumentalizację historii” – powiedział Frank-Walter Steinmeier.

11 stycznia rzeczniczka niemieckiego MSZ powiedziała PAP, że Steinmeier „w niedalekiej przyszłości” złoży wizytę w Warszawie. Nie podała wtedy jednak konkretnego terminu. Steinmeier powiedział wówczas na łamach internetowego wydania „Spiegla”, że Niemcy i Polska nie powinny unikać kontrowersyjnych tematów, powinny jednak omawiać je jak przyjaciele w zaufaniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl